Четири победе пријепољских спортских екипа минулог викенда

Иза пријепољских спортских екипа је успешан викенд. Кошаркашице “Милешевке” оствариле су шести тријумф савладавши екипу “Карабурме”. У комшијском дербију “Милешевац” је био бољи од “Прибоја”, док су одбојкаши “Фап Ливнице” у узбудљивој утакмици савладали “Рибницу 3” из Краљева. Стопостотни учинак заокружиле су одбојкашице “Трендтекса” максималном победом на гостовању у Чачку.

Кошаркашице „Милешевке“ победом су завршиле први део сезоне у Другој женској лиги Србије. У оквиру 11. кола, на свом паркету савладале су екипу „Карабурме“ из Београда резултатом 83:75. Сјајну партију и овога пута приказала је Наташа Бучевац која је одиграла свих 40 минута и за то  време постигла 42 поена, остварила 22 скока и имала 9 асистенција забележивши индекс корисности 75. Двоцифрене у екипи „Милешевке“ биле су још Анела Половина са 14 и Тијана Зејак са 11 кошева. Девет поена постигла је Меланија Драгутиновић. Након почетне предности гошћи Пријепољке су при крају прве четвртине преузеле вођство и задржале га до краја. Међутим, утакмица је била узбудљива до последњег минута јер су кошаркашице „Карабурме“ све време држале прикључак и на моменте претиле да преузму вођство. Са скором од 6 победа и пет пораза пријепољске кошаркашице полусезону завршавају на 5. месту са добрим шансама да се у другом делу бори за пласман међу три првопласиране екипе. Следи скоро једномесечна пауза, а наредну утакмицу Пријепољке ће одиграти 15. јануара у Београду против екипе Радничког.

Успешни овог викенда били су и кошаркаши „Милешевца“, који су у 11. колу Прве регионалне лиге Запад Група Б, у комшијском дербију, савладали екипу  „Прибоја“ резултатом 99:80. Најзаслужнији за победу био је капите Ерсан Бјелак, који је убацио 41 поен. Пратили су га Никола Кнежевић са 18, Смоловић са 15 и Милошевић са 10 постигнутих кошева.Са скором од осам победа и три пораза пријепољски кошаркаши учврстили су се на 2. месту првенствене табеле и тако у великој мери увећали шансе за пласман у плеј оф. Већ наредног викенда очекује их тешко гостовање у Лозници, истоименој екипи која са скором од 6 победа и 5 пораза такође претендује на висок пласман.

Одбојкаши „Фап Ливнице“ остварили су другу узастопну победу у првенству Друге лиге Запад. У 10. колу, на свом паркету, после велике борбе и преокрета, савладали су екипу „Рибнице 3“ из Краљева. Први сет, на разлику, припао је Пријепољцима, који су овај меч играли са само једним играчем на клупи. Иако млада, гостујућа екипа је имала дужу клупу и изузетну техничку поткованост, каква и приличи подмлатку суперлигаша, те су освојили два наредна сета и повели са 2:1. Четврти сет убедљиво припада „Фап Ливници“, тако да је одлука пала у тај бреку петог сета који је резултатом 15:10 припао домаћим одбојкашима. У 10 утакмица пријепољски одбојкаши остварили су пет победа и исто толико пораза, а овом победом попели су се са 6. на 4. место на табели престигавши управо Краљевчане и екипу „МеталацТакова“. Тако су задржали добре шансе да се пласирају у плеј-оф, који од ове сезоне играју прве четири екипе. Наредни противник биће им екипа “Металац Такова“ из Горњег Милановца.

Одбојкашице „Трендтекса“ настављају да пружају сјајне партије ове сезоне. У 9. колу Међурегионалне лиге Златиборског и Моравичког округа, на гостовању у Чачку, оствариле су још једну максималну победу. Резултатом 3:0 савладале су домаћу екипу Слободе. Са скором од 8 победа и уз само један пораз пријепољаске одбојкашице задржале су другу позицију на табели, одмха иза првопласиране Слоге из Пожеге, која још увек нема ни један пораз. У наредном колу дочекаће екипу „Старса“.